Nootropiká účinky

Nootropiká skúsenosti a účinky

Čo by ešte ste mali vedieť o nootropikách

Po prvotnom užití nootropík niekedy nastáva niekedy pocit, že nemá žiadne účinky. To som zažil aj ja. O týždeň neskôr, ako som ich prestal užívať, som si okamžite všimol ich absenciu. Je to preto, že keď mozog funguje dobre, je to taký prirodzený pocit, že si jeho lepšiu funkčnosť človek ani nevšimne.

Na druhej strane, niekedy po užití tabletky môže nastať pocit okamžitého zvýšenia kognitívnych schopností. To môže byť aj dobre aj zle. Zistil som napríklad, že modafinil posilňuje už aj predtým dané schopnosti. To znamená, že ak ste už predtým správal ako “čurák”, tak po užití modafinilu sa táto vlastnosť ešte viac prejaví a budete to aj ľutovať. Stalo sa to aj mne! Namýšľam si, že keď som sa už dostal cez programovanie môjho mozgu … a že mojím užívaním nootropík pomáham druhým ľuďom.

Človek môže zostať aj depresívny. Nespomenul som tu nootropikum Lucidril, ktorý má pre niektorých ľudí vynikajúci proti nádorový a kognitívny prínos, ale ostatní po jeho užití upadnú do veľkej depresie. Po troch dňoch ako som začal užívať Lucidril som sa cítil úplne beznádejne. Našťastie ako som dokončil svoj výskum, okamžite som ho prestal užívať.

Pri experimentovaní s liečivami alebo nelegálnymi drogám, ako napr. s LSD, existuje prirodzené riziko neželaných účinkov. Riziko je tu oveľa väčšie ako pri väčšine prírodných látok. Prílišné užívanie LSD, môže spôsobiť i psychotický zážitok; je pravdepodobné, že pri užívaní veľkého množstva cholín stimulujúcej rastlinnej látky sa môže stať, že sa dostavia veľké bolesti hlavy.

Zároveň platí, že si musíte dať pozor aj na čistotu užívaných nootropík. Videl som niekoľko spoločností, ktoré ponúkajú nootropiká, ktoré obsahovali látky ako fruktóza, farbivo a dokonca aj kovy. Na zloženie nootropík si treba dať pozor!

Skôr ako začnete užívať nootropiká, odporúčam vám začať najskôr od základov: ako prvé sa zbavte vecí v strave a v živote, ktoré znižujú kognitívne výkony. Je to najjednoduchšia vec. Potom pridajte do stravy povzbudzujúco pôsobiace doplnky ako Brain Octan. Potom začnite s prírodnými nootropikami – bylinkami. Farmaceutické prípravky užívajte len selektívne, a až po tom, čo získate o nich dostatok informácií.

Pravdou je, že pred dvadsiatimi rokmi, keď bol môj mozog menej funkčný a ja som bol tučný a unavený, som o užívaní nootropík nič nevedel. Keď som si z Európy kúpil inteligentné drogy a začal ich užívať najprv z hnevu a zo zúfalstva, ale získal som tak kognitívne schopnosti. Tým som si zachránil kariéru a vyriešil problémy s mojím metabolizmom. S informáciami, ktoré máme k dispozícii v súčasnosti, to už nemusíte robiť takým istým spôsobom ako ja. Prosím, poučte sa z mojich chýb!